Donice

Donice jak każdy inny przedmiot mogą służyć florystom jako doskonałe narzędzie do dekoracji pomieszczeń oraz otwartych przestrzeni. Szczególną uwagę zwrócimy na donice ze stali nierdzewnej i żywicobetonu, ponieważ zauważyliśmy, że w szybkim tempie zdobywają one coraz większą popularność. Oczywiste jest, że donice służą do prezentacji roślin, krzewów i drzewek. Podkreślają i eksponują ich piękno. Jednak same w sobie również mogą stanowić element dekoracji. Przyciągają wzrok i wzbudzają podziw nawet wśród osób mało wrażliwych artystycznie. Donice wraz z  roślinami mogą stworzyć w ogrodzie bajkowy nastrój.

donica-i-kosze-nierdzewne-domino

Dają wiele aranżacyjnych możliwości, można stworzyć w nich wspaniałe kompozycje. Piękne, wyjątkowe, nowoczesne – skupiliśmy się na samych walorach estetycznych, ale nie wolno zapomnieć o właściwościach stricte technicznych. Donice muszą być stabilne dlatego dno musi być odpowiednio wyprofilowane. Jednak nawet gdyby donice zostały przypadkowo potrącone to nie mogą odpryskiwać czy pękać.

donica kamelina

Wysoka jakość wykonania jest koniecznością ze względu na odporność na warunki atmosferyczne. Donice mogą być wykorzystywane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz więc deszcz, śnieg czy mróz nie mogą ich uszkodzić. Każdy kto zdecyduje się na ich zakup powinien o tym pamiętać.